Meblujemy pokój dla dziecka – moda na białe meble

Szukasz inspiracji na dziecięcy pokój? Trendy szybko się zmieniają, dlatego warto stawiać też na klasykę. Modne są białe meble, wykonane z drewna, o prostym designie – będą najbardziej uniwersalne. Pasują zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca.

Uniwersalny wybór

Umeblowanie dziecięcego pokoju powinno odpowiadać potrzebom dziecka. Każdy pokój musi spełniać praktyczne kryteria, ale też wizualnie podobać się maluchowi. Jednak dzieci rosną bardzo szybko, zmieniają się też ich upodobania, dlatego pokój powinien być uniwersalny i neutralny – w przeciwnym razie grozi nam rychły remont. Jak go umeblować? Meble dziecięce dostosowane do wymagań tej grupy wiekowej mogą mieć różny styl i kolor – najbardziej popularne są jednak białe. Będą dobrym wyborem dla maluszka, jak i nastolatka.

Uniwersalna biel

Pokój dziecka nie zawsze jest duży – białe meble dziecięce doskonale go rozświetlą i optycznie powiększą. Biel to najbardziej uniwersalny kolor, pasuje do wszystkiego i sprawdzi się w dowolnej aranżacji, gdyż pozwalają na znaczną swobodę przy wyborze innych elementów wyposażenia – jak zasłony, dywan, pościel itd. Takie meble jak szafa biała dziecięca czy białe szafki nocne można z powodzeniem zestawiać z dodatkami w dowolnym kolorze – z pastelami, pomarańczą, turkusem, ale i stonowaną szarością. Jednolitą barwę można też przełamać kolorowymi akcentami typu uchwyty do szuflad czy szafek.

Biel w duecie

Białe meble dziecięce są chętnie wybierane do pokoju maluszków, ale starsze dzieci mogą woleć inne kolory. Biel pasuje jednak do wielu innych odcieni – jak szarości, brązy itd. Można zatem zdecydować się na jeden charakterystyczny mebel w tym kolorze – jak m.in. szafa biała dziecięca czy białe biurko. Taki kontrast sprawi, że całość nabierze charakteru. Biel świetnie czuje się w towarzystwie innych kolorów, a ciemne barwy pięknie rozjaśni. Pokój nastolatka można wyposażyć w białe i szare lub czarne meble.

Dodatkowe urozmaicenie

Meble dziecięce można też szybko odmienić w bardzo prosty sposób – popularnością cieszą się m.in. naklejki. Szafa biała dziecięca, łóżko czy biurko ozdobione jakimś wzorem czy motywem z bajki zyskuje uroku. Designerskie meble na pewno ucieszą każdego maluszka. Naklejki w formie okleiny dużego formatu można stosować pojedynczo lub wybrać całą kolekcję na każdy mebel. Dobrym pomysłem, głównie do pokoju najmłodszych pociech, będzie też fototapeta – dobrze, aby współgrała stylem z naklejkami. Taka aranżacja sprawi, że pokój zyska indywidualnego charakteru.

 

Author: hotel-staromiejski.pl