Pomysł na jednościenną kuchnię

Jeśli jest jedna lekcja, którą można wyciągnąć od osób mieszkających na małych przestrzeniach, to to, że nawet najmniejsze pokoje mogą być stylowe i nie sprawiać wrażenia ciasnych. Kuchnie jednościenne są doskonałym przykładem tego, jak najlepiej wykorzystać ograniczoną powierzchnię. Jak sugeruje ich nazwa, te małe kuchnie zajmują tylko jedną ścianę, ale dzięki temu pozostawiają miejsce na przedmioty, takie jak stoły jadalne, wózki barowe i bary śniadaniowe.

Nawet jeśli Twój dom jest większy, jednościenna kuchnia może przyczynić się do stworzenia przestronnego, otwartego planu piętra lub czerpać energię z kuchni do jadalni lub salonu. Efektywne wykorzystanie miejsca na blacie i sprytne rozwiązania do przechowywania są kluczem do pełnego wykorzystania tego stylu kuchni. Kuchnia na jednej ścianie – pomysły.

 

Spraw, aby wyspa była podwójna jako twoja spiżarnia

Ta drobna, jednościenna kuchnia wykorzystuje wyspę do przechowywania spiżarni zamiast dodatkowej części do siedzenia. Szafki tworzące wyspę pełnią również funkcję akcentu dekoracyjnego.

 

Miejsce na jadalnię

Trzymając kuchnię na jednej ścianie, otwierasz więcej miejsca na stół, jeśli Twój dom nie ma wydzielonej jadalni.

 

Mała, ale elegancka

Maleńka kuchnia z jedną ścianą nadal jest stylowa z ładnymi szafkami, a jednocześnie nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

 

Użyj palety kolorów pudrowego różu

Podczas gdy wycięcia w ścianach sprawiają, że jednościenna kuchnia wygląda na przestronną, to kolory nadają efekt domu. Delikatne, jasnoróżowe szafki i białe otwarte półki są podkreślone kontrastem czarnego blatu.

 

Skup się na drewnie

Inspirowana latami 70. kuchnia z przytulnej, nowoczesnej wycieczki po domu jest ukłonem w stronę najdalszej dekady, ale wciąga ją na tyle, by poczuć się nowocześnie. Pionowe płyty z drewna, lampa wisząca w kształcie kosza i wzorzysty dywan sprawiają, że przestrzeń nie wydaje się przestarzała.

 

Wypróbuj całkowicie biały minimalizm

Nie możesz się pomylić z bielą, gdy chcesz, aby przestrzeń wydawała się większa. Podczas gdy szafki, blaty i przybory kuchenne są ładnie utrzymane w tym odcieniu, jasne srebrne urządzenia i popowe kolory roślin sprawią, że będzie bardziej przytulnie. I nie zapomnij — jednościenna kuchnia zapewnia mnóstwo miejsca na wyrazistą wyspę.

Author: hotel-staromiejski.pl