Modne narożniki do salonu w sezonie 2021

Salon jako serce każdego gospodarstwa domowego spełnia swoje określone funkcje, w tym również funkcję wypoczynkową. W związku z tym nie może zabraknąć w nich wygodnych mebli wypoczynkowych, które mogą spełniać rolę siedziska dla kilku osób lub nawet wygodnego łóżka, gdy w salonie potrzebujemy dodatkowych miejsc noclegowych. Oczywiście mówimy tu o narożnikach, czyli prawdziwym hicie ostatnich lat. Które z nich cieszą się największą popularnością w obecnym sezonie 2021?

Wciąż na topie pozostają wygodne narożniki, które posiadają funkcję spania. To automatycznie zwiększa uniwersalność takich mebli oraz daje więcej możliwości domownikom. W 2021 w domowych salonach króluje nowoczesny i prosty styl, dlatego najpopularniejsze narożniki cechują się tradycyjnymi formami i subtelnym wykończeniem, bez przesadnych zdobień. Oczywiście od lat najczęściej wybierane są meble wypoczynkowe, w których funkcje oparcia pełnią estetyczne poduszki. Dzięki temu możemy swobodnie zmieniać ich styl i nadać naszemu salonowi wyjątkowego charakteru.

Jakie kolory są na topie?

Meble do salonu powinny być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Warto, żeby również przykuwały oko i wpływały na odbiór estetyczny całej aranżacji, dlatego niektóre kolory cieszą się większą popularnością. W przypadku hitowych narożników na 2021 rok możemy wymienić 5 takich barw. Pierwszą z nich jest zieleń, która dodaje kolorytu naszemu salonowi oraz sprawia, że jest on bardziej naturalny. Zieleń to kolor przyrody, która ożywia każde wnętrze. Alternatywą dla tej barwy są narożniki miętowe, czyli delikatne odcienie, które idealnie wpiszą się w nowoczesne wnętrza.

Ponadczasowym kolorem dla narożników jest również szarość, która od lat plasuje się w ścisłym topie trendów zakupowych. Szary narożnik to bardzo uniwersalny i neutralny mebel, dzięki czemu harmonijnie wpisze się w wiele wnętrz. Kolejną popularną gamą kolorystyczną w przypadku mebli wypoczynkowych są różnego rodzaju odcienie koloru niebieskiego, od błękitu po granat. Ostatni modny kolor na nadchodzący sezon to oczywiście kolor musztardowy, a takie narożniki idealnie sprawdzą się w salonach typu boho lub w innych kreatywnych stylach.

Author: hotel-staromiejski.pl