Jak wybrać meble do restauracji?

Dzisiaj każda restauracja musi walczyć o klienta. W obliczu epidemii okazuje się, że konkurencja w branży gastronomicznej jest zdecydowanie większa. Nie tylko jakość jedzenia będzie się liczyć, ale też miła obsługa oraz ciekawy wystrój. Warto więc zadbać o każdy szczegół w naszym lokalu, aby zachęcić potencjalnych konsumentów do odwiedzenia akurat naszej restauracji. Poniżej krótki poradnik jakie krzesła wybrać, aby wyróżnić się na tle pozostałych lokali.

Jak wybrać krzesła na salę?

Dzisiaj potencjalny klient będzie zwracał bacznie uwagę zapewne na ilość miejsca w środku lokalu. Z powodu wprowadzonych obostrzeń związanych z epidemią, powinniśmy przestrzegać bowiem społecznego dystansu między ludźmi wynoszącego dwa metry. W celu zagospodarowania miejsca w restauracji warto więc wybrać na przykład krzesło sztaplowane . Jest to krzesło, które w bardzo łatwy sposób możemy przechować, ponieważ jest tak skonstruowane, że jedno możemy wsunąć od góry w drugie. Oznacza to, że kilka krzeseł możemy składować jedno na drugim, co na pewno pozwoli nam zaoszczędzić miejsca, kiedy w lokalu będzie mniej osób i zapewnić przepisową przestrzeń między gośćmi. Takie krzesło możemy kupić w każdym większym sklepie meblowym na przykład Meble Radomsko . Wzór krzesła może być dowolny jak i obicie, tak więc jeżeli posiadamy lokal z nie drogim jedzeniem, możemy wybrać tanie plastikowe krzesło, jeżeli zaś prowadzimy drogą restaurację, możemy wybrać krzesło obite w dobry materiał wypełniony miękką pianką. Krzesła do restauracji hotelowej , również możemy zamówić takiego typu. Podczas sezonu turystycznego, istnieje możliwość kreatywnego i eratycznego zarządzania miejscem na sali, które w dobie epidemii musi spełniać określone kryteria.

Krzesła do baru

Bardzo ważnym elementem w każdej restauracji jest bar. Jest to można powiedzieć centrum lokalu, gdzie dzieją się najważniejsze rzeczy. To tutaj możemy zapłacić za posiłek, pobrać menu lub po prostu coś zamówić lub szybko coś wypić. W tym miejscu odbywają się najważniejsze rozmowy między klientami w kameralnym i małym gronie. Wiele osób zwraca więc uwagę, czy przy barze jest wygodne miejsca na konwersację i będzie na czym usiąść. W tym celu powinniśmy wybrać specjalne krzesła – hokery barowe . Jest to specjalny rodzaj krzesła, na którym siedzi się odpowiednio wysoko, tak aby nasze ręce były na wysokości blatu baru po zajęciu miejsca. Występują na rynku w dwóch typach: standardowe czyli ze sztywnym siedziskiem oraz z siedziskiem obrotowym. Ten drugi tym jest szczególnie wygodny z powodu łatwiejszego zajęcia na nim miejsca. Jest też bardziej atrakcyjny i częściej wybierany przez klienta. Hoker barowy wykonany jest często z drewna ( wtedy najczęściej jest to wersja bez możliwości obrotu) , lub z połyskującej stali ( wtedy najczęściej jest on obracany ). Obicie hokera może być ze skóry, wypełnionej miękką pianką, aby wygodnie było na nim usiąść. Ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest podnóżek. Jeżeli krzesło ma być wygodne, to musi on występować, aby umożliwić podpórkę dla nóg klienta – ze względu na wysokość krzesła, nogi mogą zwisać.

Author: hotel-staromiejski.pl