Proste i tanie sposoby na odświeżenie starej podłogi drewnianej. Bielona podłoga drewniana

Drewniana podłoga to piękny dodatek, który odmieni każde wnętrze. Doskonale nadaje się do pokoju gościnnego, sypialni oraz przedpokoju. W przypadku łazienki i kuchni, w której istnieje duże prawdopodobieństwa wylania się wody, odradza się stosowania drewna jako podłogi. Deseczki, mimo odpowiedniego zabezpieczenia, w tym lakierowania, łatwo pochłoną wodę w skutek czego może dość do napuchnięcia drewna lub jego gnicia.
Z racji dużego zainteresowania drewnianą podłogą, na rynku można naleźć dużo wzorów i odcieni drewnianej podłogi, dzięki czemu, pasować będzie ona do każdego wnętrza. W przypadku, gdy mamy już drewnianą podłogę i marzymy o zmianie jej wizerunku, wystarczy sięgnąć po stare metody wykorzystywane do zmiany wizerunku podłogi, na przykład bielona podłoga drewniana.

Czym jest bielenie podłogi?

Bielenie podłogi drewnianej polega na pomalowaniu podłogi w odcieniu bieli. Aby prawidłowo wykonać tę czynność, należy usunąć lakier z powierzchni podłogi i porządnie ją oczyścić, by znajdujące się na niej nieczystości, nie pobrudziły malowanej powierzchni.
Następnym krokiem jest zabezpieczenie ścian i podłogi za pomocą specjalnej taśmy malarskiej. Tak przygotowana podłoga nadaje się do bielenia. Do wykonania tej czynności potrzebna jest biała farba oraz szczotka z miękkim włosiem, dzięki której łatwo będzie rozprowadzić farbę po drewnianej podłodze.
Aby podłoga nadawała się do użytkowania i czyszczenia, należy ją odpowiednio zabezpieczyć stosując bezbarwny lakier.
Bielenie podłogi drewnianej to prosty i tani sposób na metamorfozę podłogi.

Author: hotel-staromiejski.pl