Jak samemu zrobić zadaszenie na taras? Zadaszenie tarasu diy

Taras to miejsce, w którym najczęściej odpoczywamy. Czytanie książki, uprawa roślin lub kawa z przyjaciółmi to te przyjemności, których nie może zabraknąć nawet, gdy jest obecnie brzydka pogoda.
Przed opadami deszczu, można uchronić się stosując specjalne parasole ogrodnicze, dostępne w różnych kształtach i wymiarach, by jak najlepiej pasowały do tarasu. Jest to sposób dobry, jednak przejściowy, który nie nadaje się do dłuższego stosowania. Aby cieszyć się świetnym i niezawodnym zadaszeniem, warto wypróbować zadaszenia, które w łatwy sposób wykonać można samodzielnie.

Sprawdzone sposoby na niezawodne i trwałe zadaszenie tarasu diy.

Zadaszenie tarasowe, najprościej wykonać z drewna. To materiał powszechnie dostępny, łatwy w montażu oraz pielęgnacji.
Do wykonania zadaszenia niezbędne będą cztery, grube belki o średnicy minimum 10 centymetrów, które będą podtrzymywały daszek oraz 5 belek do zbudowania zarysu dachu. Rozmiary belek, zależne są od wielkość tarasu, który ma zostać pod nim schowany. Dodatkowo niezbędna będzie płyta pleksi, wsporniki, wkręty oraz wiertarko wkrętarka.
Prace nad zadaszeniem powinno rozpocząć się od połączenia ze sobą belek w kształt przedzielonego na pół kwadratu lub prostokąta. Następnie należy przymocować pleksi, by wykonać zadaszenie.
Powstały daszek, za pomocą specjalnych wsporników, należy przymocować do ściany domu oraz do belek, które będą go podtrzymywać. W przypadku obawy o przesuwanie się belek podtrzymujących daszek, można je przykręcić do podłoża za pomocą wkrętów lub mniejszych wsporników.
Wykonanie domowego zadaszenia nie jest trudne. Wystarczy trochę czasu, kilka materiałów i zadaszenie na taras jest gotowe.

Author: hotel-staromiejski.pl