Jak dekorować pomieszczenia z czerwonymi ścianami?

Czerwone ściany mogą być odważne, pełne życia, klasyczne… i trudne do ozdobienia! Jeśli podobał Ci się pomysł czerwonych ścian, kiedy je malowałeś, ale teraz nie wiesz, co jeszcze umieścić w pokoju, poniżej znajdziesz kilka wskazówek i pomysłów na dekorację takiego wnętrza.

Galeria ścienna

Czerwone ściany tworzą uderzające tło dla eklektycznej kolekcji dzieł sztuki. Jest to również świetny sposób na nieco złagodzenie czerwieni – ramki zakryją część powierzchni, pozostawiając tylko tyle odsłoniętej czerwieni, aby była ekscytująca, ale nie przytłacza przestrzeni.

Czerń i biel

Co będzie pasować do twojej czerwonej ściany artystycznej? Wypróbuj białe meble tapicerowane, wyrazisty czarno-biały dywan i proste białe zasłony. Zawiąż w kolorze ściany, wybierając poduszki pokryte ciekawymi tkaninami z odrobiną czerwieni – być może wykonane z kawałków starego kilimu lub jedwabiu sari.

Biały, niebieski i naturalne drewno

Ta kombinacja kolorów jest niezaprzeczalnie szykowna. Możesz połączyć nowoczesną oprawę oświetleniową i krzesła w kolorze białym z czerwonymi ścianami i niebieskimi poduszkami.
Aby uzyskać bardziej swobodne podejście do czerwono-biało-niebieskiego schematu, dodaj stół wiejski, proste wiklinowe krzesła i stojak na talerze wypełniony niebiesko-białymi naczyniami.
Masywne drewniane belki, żelazne oprawy oświetleniowe, skórzana tapicerka i żurawinowe ściany zapewniają przyjemną równowagę między rustykalnym a wyrafinowanym stylem. Prosta biel wyglądałaby zbyt nieskazitelnie przy tej bogatej mieszance tekstur. Jeśli chcesz użyć białej farby na wykończeniu lub w sąsiednim pokoju, spróbuj zamiast tego pergamin lub biel lnu.

Ściana akcentująca czy cała czerwona?
Z reguły duże pokoje, plany pięter i przestrzenie dla dzieci mogą zyskać na nieco większej ilości białej przestrzeni. Nakreśl kącik lub wnękę czerwoną farbą, a resztę pozostaw na biało. Małe, przytulne jadalnie i gabinety lepiej radzą sobie gdy pojawia się czerwień na ścianach, nawet wszystkich czterech.

 

Author: hotel-staromiejski.pl