Nowofunland – duży pies z mocnym charakterem.

Wśród osób, które są miłośnikami psów jest duży odsetek ludzi uwielbiających duże rasy. Dla takich sympatyków olbrzymów idealnym towarzyszem może być nowofundland, czyli pies z grupy molosów. Jego masywne ciało budzi respekt, a w niektórych grozę, więc właściciel takiego zwierzaka musi przygotować się również na niemiłe komentarze ze strony sąsiadów i obcych ludzi przerażonych wyglądem psiaka.

Nowofundland, czyli duży pies o wielkim sercu!

Zwierzęta potrafią różnić się charakterem nawet osobniczo, ponieważ wiele zależy od wychowania psa, ale istnieją cechy, które zostały wykształcone w danej rasie poprzez selekcję genetyczną. Dzięki temu nowofundlandy to psy, które są niezwykle przyjacielskie, opiekuńcze, a co za tym idzie mimo sporych gabarytów świetnie nadają się na towarzyszy dla rodzin z dziećmi. Oprócz tego warto, aby właściciele psa tej rasy byli osobami aktywnymi, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, albowiem zwierzęta te uwielbiają kąpać się w wodzie oraz dużo biegać.

Jakie obowiązki czekają na właściciela nowofundlanda?

Posiadanie psa to duża odpowiedzialność, a jeszcze większa spada na opiekunów, którzy decydują się na psa z rasy olbrzymich. W przypadku nowofundlandów zarówno karma, jak i suplementy oraz środki higieniczne to miesięcznie spory wydatek, który będzie obciążał domowy budżet. Warto też wspomnieć o pielęgnacji dość bujnej okrywy włosowej, co wiąże się z regularnymi wizytami u groomera. Oprócz tego posiadając dużego psa trzeba pamiętać o kosztach opieki weterynaryjnej, a w przypadku zwierzęcia ważącego 60 kilogramów sama cena leków może szokować. Podsumowując, pies to obowiązek na lata, więc warto decyzje o jego posiadaniu naprawdę solidnie przeanalizować.

 

Author: hotel-staromiejski.pl