Wyposażenie restauracji – w jaki robot kuchenny zainwestować?

Wielofunkcyjny robot kuchenny to urządzenie do wszystkiego, pod warunkiem, że został dobrze dopasowany do profilu działalności lokalu. Wybór sprzętów jest ogromny, a każdy model może mieć inne możliwości. Podpowiadamy, który robot kuchenny sprawdzi się idealnie – oto kilka polecanych maszyn.

Profesjonalne roboty wieloczynnościowe

Trudno nie docenić możliwości dobrej jakości robota wielofunkcyjnego – jak robot Kitchenaid czy Kenwood. Kuchnia to najważniejsze miejsce w restauracji, dlatego warto wykorzystywać różne urządzenia planetarne, które pomogą przyspieszyć i usprawnić pracę.

Ogromny wybór modeli sprawia, że można znaleźć sprzęt idealny do każdego lokalu – ogromnej restauracji, baru, firmy cateringowej czy małego bistro. Poza tym do robotów można dopasować liczne nakładki, które poszerzą jego możliwości – można je dokupić w zależności od aktualnych potrzeb. Które konkretnie modele są warte uwagi? Oto nasz TOP 3.

Robot Kitchenaid

Dużą popularnością cieszą się między innymi roboty planetarne KitchenAid – do wyboru jest wiele modeli, m.in. o 10-stopniowej regulacji prędkości. Warto zwrócić na niego uwagę, gdyż ma dużą moc i jest wyposażony w dzieżę 6,9 litra, mieszadło płaskie, hak i rózgę ze stali nierdzewnej. Do jego zalet należy szybkość pracy, wydajność, komfort, ale też łatwa obsługa i bezproblemowe czyszczenie. Warto skompletować końcówki, które są dostępne oddzielnie – wtedy robot Kitchenaid może służyć jako mikser, szatkownica itd. Z powodzeniem zastąpi wiele innych drobnych urządzeń.

Robot planetarny Kenwood z funkcją gotowania indukcyjnego

Bardzo praktyczny robot cenionej marki Kenwood to kolejne polecane przez nas urządzenie. Może służyć jako mikser do wyrabiania ciast, ale też ubijać pianę, mieszać itd. Co ważne, dodatkowo posiada funkcję gotowania i podgrzewania, gdyż ma wbudowaną płytę indukcyjną – np. delikatnych potraw i dodatków, jak sosy czy zupy krem. Nowoczesny robot dostępny jest w zestawie z 5 przystawkami, m.in. hakiem do ciasta, mieszadłem i rózgą itd.

Mikser Diamond z regulowaną prędkością

Robot Kitchenaid czy Kenwood to dwie z naszych trzech propozycji – na uwagę zasługuje także model marki Diamond. Jest poręczny i praktyczny, łatwy do utrzymania w czystości, ma pojemność 7 litrów, akcesoria w zestawie (jak hak czy trzepaczkę), wydajny silnik 280 W z regulacją prędkości, odchylaną głowicę i dzieżę ze stali nierdzewnej. Jeśli masz mniejsze potrzeby lub niższy budżet, będzie wystarczający. Sprawdzi się np. w barach czy niewielkich restauracjach.

 

Author: hotel-staromiejski.pl