Nowoczesny sposób na wykończenie korytarza. Panele ścienne do korytarza

Wykończenie ścian jest istotnie ważne, nie tylko z powodów estetycznych, ale również bezpieczeństwa.
Z racji na zróżnicowane gusta, powstało wiele materiałów, które ozdobią wnętrze pomieszczenia. Do najchętniej wybieranego sposobu wykończenia ścian, zalicza się ich malowanie. Malowanie jest szybkim i tanim sposobem na odświeżenie wnętrza. Dostępne są między innymi farby akrylowe, lateksowe a nawet tablicowe, czyli takie, po których można swobodnie malować kredą. Mimo tylu zalet, wynikających z malowania ścian, coraz częściej można spotkać się z panelami i to nie podłogowymi a właśnie ściennymi.

Panele ścienne jako zabezpieczenie ścian w korytarzu. Jakie są zalety położenia paneli ściennych?

Panele ścienne, tak samo jak i podłogowe dostępne są w różnych wzorach, kształtach i kolorach, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Ich cena jest z pewnością wyższa, niż w przypadku stosowania farb, ze względu na trwałość materiału.
Panele ścienne do korytarza, zabezpieczą ścianę przed notorycznym zabrudzeniem oraz uszkodzeniami, nadając jej stale ładnego i oryginalnego wyglądu. Ich montaż, jest prosty i szybki. Panele łączy się ze sobą za pomocą tak zwanego kliku, czyli wsunięcie jednej części w drugiej. Do ściany, mocuje się je zazwyczaj za pomocą specjalistycznego kleju.

Jak czyścić panele ścienne w korytarzu?

Do tej czynności wystarczy wilgotna ściereczka. By panele szybko nie uległy zniszczeniu, można stosować do ich czyszczenia specjalnych środków do drewna. Są one powszechnie dostępne i niewiele kosztują.
Panele ścienne, to świetny sposób na wykończenie wnętrza zwłaszcza w w miejscach, w których ściany podatne są na uszkodzenia czy zabrudzenia. Po ich przymocowaniu, wnętrze przez długi czas nie będzie wymagało żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, co przyczyni się na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

Author: hotel-staromiejski.pl