Budowa tarasu – kompozyt, czy drewno?

Częstym elementem projektu domku jednorodzinnego jest przestronny taras, spełniający funkcję wypoczynkową i jadalnianą w cieplejszych miesiącach roku.
Przed konsumentem stoi wybór materiału, jaki można wykorzystać do aranżacji przestrzeni zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym.
Coraz popularniejsze stają się tarasy, w których głównym budulcem są deski kompozytowe. Materiał kompozytowy jest to mieszanka tworzyw sztucznych i naturalnych, która oferuje całkiem satysfakcjonującą wytrzymałość i drewnopodobną strukturę. Deski kompozytowe są łatwo dostępne i stosunkowo tanie, występują w różnych kolorach i rozmiarach.

 

Jeśli zaś rozważamy tarasy drewniane cena może być odrobinę wyższa, ale dzięki temu otrzymujemy w pakiecie takie zalety jak duża wytrzymałość, łatwość konserwacji, a także szlachetny, naturalny wygląd. Deski drewniane są o przyjazne środowisku, niealergizujące, a odpowiednio zabezpieczone zniosą zmiany warunków atmosferycznych przez wiele sezonów. Drewno jest materiałem ponadczasowym, idealnie komponuje się w aranżacjach nowoczesnych, jak również klasycznych.

 

Author: hotel-staromiejski.pl