Ból kręgosłupa – przyczyny

Nagłe zesztywnienie, mrowienie, trudności w poruszaniu się i wykonywaniu najprostszych czynności – wszystko to jest doskonale znane osobom borykającym się z bólem kręgosłupa.
Przyczyn takiego stanu może być bardzo wiele. Zarówno siedzący tryb życia, niedostateczna ilość ruchu – jak też przeciwnie – uprawianie wyczynowo jakiejś dyscypliny i praca stojąca, wszystko to może przyczynić się do utracenia komfortu zdrowotnego naszego układu ruchu. W poważniejszych przypadkach, ból może wynikać z przyczyn neurologicznych – aby je wykluczyć należy zasięgnąć opinii lekarza.

 

W wielu przypadkach bólu kręgosłupa sami możemy podjąć działania łagodzące. Dużą ulgę mogą przynieść ćwiczenia rozciągające, pilates, joga, a także specjalistyczne ćwiczenia fizjoterapeutyczne. W miejscu pracy należy zadbać o odpowiednio profilowane krzesło, wspierające kręgosłup w odcinku lędźwiowym, a także o odpowiednią wysokość biurka – jednym słowem, ergonomię miejsca pracy. Czasami również niesamowitą ulgę może przynieść zmiana materaca , na którym śpimy. Specjaliści zalecają, aby materac był odpowiednio twardy, dzięki czemu kręgosłup jest w czasie snu ułożony w odpowiedniej pozycji i dobrze ustabilizowany.

 

Author: hotel-staromiejski.pl