Jak wybierać kwiaty do sadzenia na balkonie?

Wygląd balkonu można poprawić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są piękne kwiaty. Jakie gatunki najlepiej wybierać do posadzenia na balkonie i co warto wziąć pod uwagę wybierając konkretne gatunki?
Kwiaty balkonowe to zazwyczaj te, które mogą rosnąć w doniczkach. Wbrew pozorom nie wszystkie gatunki nadają się do uprawy na balkonie. Takie kwiaty jak tulipany czy mieczyki sadzi się wyłącznie w ogrodach, ponieważ źle znoszą ograniczoną przestrzeń. Wybierając konkretne gatunki należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak stopień nasłonecznienia balkonu oraz to, jaki efekt chce się uzyskać.

 

Wśród kwiatów balkonowych można znaleźć zarówno rośliny wieloletnie, jak i jedno- i dwuroczne. Rośliny jednoroczne niosą ze sobą konieczność siania ich z nasion co roku lub kupowania gotowych sadzonek. Przeznaczone są dla osób, które chcą często zmieniać wygląd balkonu. Do roślin jednorocznych należy między innymi aksamitka, popularna roślina na wielu balkonach, która dobrze znosi nawet duże nasłonecznienie.
Do roślin, na których pełny rozkwit trzeba czekać do następnego roku należą bratki. Decydując się na umieszczenie ich na balkonie należy wybrać miejsce nieco zacienione. W miejscu, gdzie jest mocny cień można za to zdecydować się na begonie. Należy ona do roślin wieloletnich, a dodatkowo wygląda efektownie, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na nią.

Author: hotel-staromiejski.pl