Co kryje się w dywanie?

Kiedy ostatnio prałeś swój dywan? Oczywiście, regularnie go odkurzacz i starasz się nie wylewać na podłogę czerwonego wina – ale czy rzeczywiście to wystarczy, aby stwierdzić, że jest CZYSTY?
Niestety, nawet najpiękniejszy dywan z czasem staje się siedliskiem roztoczy i bakterii. Codzienne deptanie dywanu sprawia, że brud dociera głęboko pomiędzy jego włosie i choć z wierzchu może wydawać się idealny, w środku czai się zagrożenie dla naszego zdrowia. W szczególnym niebezpieczeństwie znajdują się dzieci i alergicy. To oni najszybciej mogą odczuć nieprzyjemności związane z nadmiernym rozwojem roztoczy dywanowych. Pojawiają się trudności z oddychaniem, kaszel, łzawienie oczu, czy nawet alergie skórne.

 

Raz na jakiś czas warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie dywanów . Dzięki metodom i środkom stosowanym przez firmy zawodowo zajmujące się dbaniem o dywany, możemy ograniczyć widoczne i niewidoczne skutki codziennej eksploatacji dywanu. Poddany zabiegowi dywan odzyska pierwotną barwę i puszystość, a przede wszystkim regularnie czyszczony bezpiecznie posłuży Tobie i Twoim najbliższym przez wiele następnych lat.

 

Author: hotel-staromiejski.pl