Najpopularniejsze rodzaje manicure – TOP 5

Marzysz o pięknej stylizacji paznokci? Wyróżniamy wiele rodzajów manicure – warto poznać bliżej ich zalety, aby wybrać odpowiednią dla siebie. W ostatnim czasie niezwykle popularny stał się manicure hybrydowy, ale są też alternatywy – jak żel, proszek akrylowy, metoda tytanowa. Poznaj najpopularniejsze rodzaje manicure.

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę ze stylizacją paznokci, zainwestuj w zestaw do manicure hybrydowego, żelowego czy dowolnego z poniższych. Zadbane, trwałe i starannie pomalowane paznokcie będą wspaniałą wizytówką kobiety i ważnym elementem stylizacji.

Manicure tradycyjny (klasyczny)

Manicure tradycyjny to relaksująca kąpiel dłoni, w której wykorzystuje się olejki lub preparaty pielęgnacyjne. Drugim krokiem jest odsunięcie lub ew. usunięcie nieestetycznych skórek. Następnie trzeba im nadać odpowiedni kształt – np. migdałki, kwadraty itd. – wyrównać i pomalować na wybrany kolor. Można też posmarować na koniec dłonie kremem, olejkiem, maską czy odżywczym eliksirem.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to obecnie najpopularniejsza forma stylizacji paznokci. Takie lakiery utrzymują się na płytce paznokcia kilka tygodni i są odporne na odpryski. Można cieszyć się nimi nawet około 3-4 tygodni – kolejny zabieg należy wykonać zwykle z powodu odrostu. Można wykonać taką stylizację w salonie kosmetycznym lub samodzielnie – wystarczy zestaw do manicure hybrydowego. Nie jest to trudne, ale wymaga cierpliwości i wprawy.

Manicure żelowy

Manicure żelowy to przedłużanie i modelowanie paznokci. Można nadać wybrany kształt nawet zniszczonym paznokciom. Zabieg wykonuje się na naturalnej płytce z użyciem formy albo ewentualnie na tzw. tipsie. Masę należy następnie utwardzić w lampie UV. Praktycznym rozwiązaniem dla początkujących będzie zestaw do paznokci żelowych.

Manicure akrylowy

Manicure akrylowy pozwala na modelowanie paznokci – można nadać im wybrany kształt, stworzyć wybrany wzór i nadać im piękny kolor. Najpierw jednak trzeba przygotować paznokcie do zabiegu, czyli standardowo odsunąć skórki, opiłować i zmatowić paznokcie, a następnie nałożyć szablon i proszek akrylowy połączony ze specjalnym płynem. Później usuwa się szablony i modeluje się paznokcie pilnikiem na pożądany kształt.

Manicure tytanowy

Manicure tytanowy dopiero zyskuje popularność – polega na użyciu pudru, który zawiera m.in. dwutlenek tytanu. Po przygotowaniu skórek i płytki należy zaaplikować na paznokcie bazę, a potem zanurzyć palce w tytanowym pudrze – najpierw w bezbarwnym, a następnie w kolorowym. Na koniec nakładany jest dodatkowo specjalny top, który pod wpływem powietrza stwardnieje.

 

Author: hotel-staromiejski.pl