Wieszanie karnisza. Na co zwrócić uwagę, by powiesić go dobrze? Karnisz – jak powiesić?

Karnisz, to z pewnością jeden z najbardziej kluczowych elementów znajdujących się w pomieszczaniach domu. Mimo, że niepozornie wygląda, spełnia wiele ważnych funkcji.
Prócz możliwości zawieszenia firanek czy zasłon, które zdecydowanie są prostym sposobem na dekoracje wnętrza, karnisz zapewnia komfort mieszkańców. Zawieszone na nim zasłony, utrudniają widoczność, dzięki czemu uchronieni jesteśmy przed wścibskimi sąsiadami.

Jak wybrać odpowiedni karnisz i jak go powiesić, by prezentował się jak najlepiej i spełniał swoja rolę?

W sklepach budowlanych oraz z wyposażeniem wnętrz, jest wiele propozycji karniszów. Dostępne są drewniane oraz metalowe karnisze, o różnych wzorach na końcach, które pełnią rolę dekoracyjną.
Prócz wybrania odpowiedniego dla siebie wzoru, ważne jest dobranie odpowiedniego wymiaru. Prawidłowo dobrany karnisz, powinien być dłuższy od okna o 30 cm, by dokładnie zasłonił wnękę.

Karnisz jak powiesić go prawidłowo?

Istnieje kilka ważnych elementów, o których należy pamiętać podczas jego mocowania. Prawidłowo przymocowany karnisz, powinien być zawieszony około 15 cm nad oknem, a po bokach powinna być taka sama odległość. Jako prawidłową długość po obu stronach uznano od 15 do 20 cm.
W przypadku, gdy między wnęką okna a sufitem jest mniejsza odległość, która uniemożliwia zawieszenie karnisza na sugerowanej wysokości, oczywiście można to obniżyć go tak, aby swobodne móc przymocować karnisz do ściany.
Przed zamocowaniem karnisza, pamiętajmy o dokładnym zaznaczeniu miejsc w których będziemy wiercić otwory, by powieszona konstrukcja była prosta.

Author: hotel-staromiejski.pl