Jak udekorować kuchnię?

Kiedy planujemy zrobić remont, potrzebujemy pomysły na dekorację kuchni i tutaj się pojawia pytanie – “jak można fajnie udekorować kuchnię?”
Opcji tutaj jest wiele, jednak omówimy dziś cztery proste, wręcz banalne, a jednakowo efektowne pomysły na design kuchni.
Pierwsze w ogóle co powinniśmy zrobić, zanim zaczniemy dekorować kuchnię to ją porządnie wyczyścić, a później możemy zabierać się za pomysły i ogólną dekorację.

Pomysły

Jednym z takich pomysłów na poprawę ogólną wyglądu naszej kuchni to po prostu zdjęcie zasłon oraz firanek, dlaczego to bardzo pomaga?
Ponieważ dostarczamy dużą ilość naturalnego światła do naszej kuchni, co bardzo ładnie się prezentuje, dlatego że w kuchni powinno być jasno.
Jeśli właśnie pozbędziemy się takich rzeczy jak owe zasłony nasza kuchnia od razu stanie się nowocześniejsza, ponieważ wiele nowoczesnych kuchni właśnie nie posiada zasłon czy tego typu rzeczy.

Następnym w kolejce elementem jest to, aby postawić różnorakie owoce na widoku i to naprawdę działa. Kiedy powkładamy do jakiejś miski czy koszyka nasze owoce i ustawimy na blacie czy też na stole od razu będzie się przyjemniej na to wszystko patrzyło. Do tego możemy wyjąć kilka przypraw i ułożyć również w jakimś “segregatorze” i położyć na przykład na innym blacie niż tym gdzie są owoce.
Jeśli do tego dołożymy przykładowo noże które będą ładnie powkładane w specjalne do tego miejsca i położymy je obok kuchenki przy ścianie to także doda pewnego rodzaju design’u naszej kuchni, ale żeby zakończyć temat takiego typu dekoracji to dodajmy jakieś obrazy typowo kuchenne powieśmy dwa lub trzy w naszej kuchni

I ostatnią na dziś kwestią jest światło, ponieważ światło w kuchni jest kluczowe, już nie to naturalne które napływa do nas przez okna, a to na które mamy wpływ, czyli lampki, lampy i światełka wszelkiego rodzaju.
Rozpocznijmy od światła “głównego” czyli żyrandola, jeśli wybierzemy żyrandol z biało świecącą żarówką da nam to wspaniały efekt, dołóżmy do tego na przykład listwy oświetleniowe, które zamocujemy na spodzie szafek, cała kompozycja da nam świetny obraz nowoczesnej kuchni, która nie musi być kosztem kilkudziesięciu tysięcy, jeżeli chcemy się zabrać za remont warto pomyśleć o takich drobiazgach jak właśnie światło czy brak zasłon.

 

Author: hotel-staromiejski.pl