Sposoby na małą łazienkę w bloku.

Bardzo istotne w urządzaniu niewielkiej łazienki jest dobór odpowiednich kolorów ścian i płytek. Obecna moda na szarości i beże doskonale wpisuje się w zasady, jakimi kierować się powinniśmy przy aranżacji lub remoncie. Zatem, jakie kolory do małej łazienki bez okna będą najodpowiedniejsze?
Kolorystyka małych przestrzeni musi opierać się na palecie jasnych barw, dążenia do uzyskania efektu połysku i przejrzystości. Nieodpowiednie będą więc wszystkie ciemne barwy, które pomniejszają optycznie i tak niewielką łazienkę. Kolory, których możemy użyć obejmują odcienie piaskowego, beżu, bieli, lub tak zwanej lodowej bieli. W miejscach narażonych na bezpośrednie działanie wody, należy ułożyć płytki. Płytki mogą być nieco ciemniejsze od koloru ścian. Układamy je nad zlewem, przy kabinie prysznicowej oraz za ścianą toalety. Płytki mogą być nie matowe, a delikatnie połyskujące. Odbijające się od nich światło przyczyni się do optycznego powiększenia pomieszczenia.

Co oprócz kolorów?

Szukając sposób, na to jakie kolory do małej łazienki bez okna będą idealne, nie wolno zapominać o innych kwestiach. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiedni montaż i rozmieszczenie oświetlenia. Światło powinno być rozproszone. Najlepiej jest, gdy nad lustrem i drzwiami zamontujemy identyczne kinkiety. Bardzo ważne jest właśnie to, aby były one takie same. Zbyt wiele elementów dekoracyjnych wprowadzi wizualny chaos i przytłoczy łazienkę bez okna. Podłoga w takim pomieszczeniu może być standardowo ciemniejsza niż ściany. Jeśli musimy stosować dywaniki lub maty, lepiej jest dobrać taki rodzaj dywanika, aby niemal zlewał się z podłogą. Zbyt kontrastowy, pomniejszy łazienkę.

Tapeta winylowa

Ułożenie tapety w łazience bywa najtańsza opcją. W tym wypadku, chodzi nie tylko o, to jakie kolory do małej łazienki bez okna będą najlepsze, ale też o zabezpieczenie pomieszczenia przed grzybem i pleśnią. Nawet pod najlepszą jakościowo tapetą może zbierać się wilgoć, której nie jesteśmy w stanie wytrzeć do sucha. Wówczas pod tapetą dochodzi do całkowitego zagrzybienia powierzchni. Przy remoncie zagrzybionych ścian trzeba nieraz wykruszyć ją do gołego betonu, gdyż grzyb wnika mocno w głąb ścian.
Szukając sposób na małą łazienkę nie warto zanadto oszczędzać. Droższe materiały, w tym solidna wentylacja zapewnią komfortowe korzystanie z małej łazienki przez długie lata.

 

Author: hotel-staromiejski.pl