Strych, jako poważny element domu.

Strych to miejsce, gdzie zazwyczaj można wieszać pranie, i je tam wysuszyć, jak i również można zrobić część pokoju. Gdyż to jest metraż w użytkowaniu. “Dom buduje się mądrością, a umacnia się go roztropnością.” – Biblia

Strych, miejsce do zagospodarowania.

Dziś ciężko o duży dom, czy mieszkanie. Dlatego można śmiało przerobić strych an miejsce mieszkalne lub jego część. I to jest wspaniała rzecz, taki pokój, jest bardzo miły, przytulny, mogą dzieci mieć swój pokój i się w nim bawić.

Jednak takie miejsce, jak strych również wymaga uwagi. Tu można zastosować izolację dachu, strychu. Ona jest bardzo potrzebna, jeśli jej jeszcze nie zrobiliśmy. Gdyż to miejsce jest zazwyczaj zimne, przelatuje przez nie wiatr i wyciąga całe ciepło z budynku.

Ta tona węgla mniej, to już jest ukrócony koszt, zahamowanie uciekających pieniędzy przez tą właśnie lukę, jaką jest strych bez izolacji.

Jakie są sposoby na izolację?

Wyróżnić można kilka sposobów na izolację strychu dachu. Gdyż konstrukcja dachu jest bardzo złożona, więc powinniśmy zdecydować, czy trudnodostępene miejsca będą również zasłonięte wybranym materiałem izolacyjnym. I warto tu dodać, że samo malowanie dachu nie ograniczy jego zalewania się wewnątrz budynku. Powstaje tu pytanie: Jak izolować dach strychu?

Wyróżnić można 4 sposoby na ocieplenie:

Styropian,

wełna mineralna,

pianka poliuretanowa,

celuloza.

Styropian to jeden z najtańszych sposobów jest on lekki, trwały i może ograniczyć uciekanie ciepła z budynku. Jego stosowanie jest również w praktyce, choć jest on krytycznie oceniany przez fachowców budowlanych.

Kolejny sposób to wełna mineralna, która jest bardzo praktyczna, ma dobra izolację, trzyma ciepło, nie traci na rynku, choć pianka ją wypacza z niego.

Pianka poliuretanowa to nowość od dłuższego czasu i nie znajdzie sobie równych, jeszcze długo będzie górowała na rynku materiałów budowlanych.

Celuloza ostatni sposób, ma ona elastyczne dopasowanie do najmniejszych szczelin, zabezpieczy ona najbardziej trudne luki w poddaszu.

Podsumowując, rynek materiałów budowlanych oferuje wiele różnych możliwości, z których warto korzystać, by ograniczyć koszty zużycia.

Author: hotel-staromiejski.pl