Jak położyć panele podłogowe, by ich nie uszkodzić? Czym najlepiej ciąć panele

Panele podłogowe, to gustowny dodatek, pasujące do każdego wnętrza. Dzięki dużej wytrzymałości i solidnej konstrukcji, panele podłogowe cieszą się ogromną popularnością.
Na potrzeby klientów, stworzono kilkaset różnych wzorów, które są oryginalnym dodatkiem i z pewnością będą pasowały do każdego wnętrza.
Oprócz wyboru paneli, istotne jest ich położenie. Niedopasowane panele, mogą spowodować powstawanie brzydko wyglądających szpar, w których gromadzić się będą nieczystości.
Jak więc położyć panele? Na co zwrócić uwagę?

Panele podłogowe. Jak je położyć? Instrukcja krok po kroku.

Przed położeniem paneli podłogowych, należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu podłogi. Następnie, należy rozłożyć specjalną piankę, która chroni przed uszkodzeniem paneli oraz utratą ciepła.
Kiedy czynności zostaną wykonane, przychodzi czas na położenie paneli, które łączy się za pomocą metody klik, czyli wsunięciu jednego panela w drugi. Uczynność jest łatwa w wykonaniu oraz nie wymaga poświęcenia dużo czasu
Podczas kładzenia paneli, istotne jest dokładne dopasowanie elementu do podłoża, by nie uszkodziły się podczas użytkowania.
Czym najlepiej ciąć panele? Specjalnym nożykiem tapicerskim, potocznie nazywanym do tapet. Jego ostrze jest bardzo ostre oraz cienkie, co pozwala na dokładne wycięcie odpowiedniego rozmiaru i kształtu. Wystarczy kilkukrotnie przeciągnąć ostrzem po zaznaczonej powierzchni, by odciąć niepotrzebny kawałek bez uszkodzenia panela.
Po dopasowaniu do siebie poszczególnych elementów, powstanie nowoczesna i wytrzymała podłoga.

 

Author: hotel-staromiejski.pl