Jak wybrać blat do kuchni?

Blat kuchenny jest nie tylko istotną powierzchnią roboczą, użytkowaną praktycznie codziennie, ale też najbardziej rzucającym się w oczy elementem kuchennej zabudowy. Warto, aby zapewniał nie tylko doskonałe warunki do przygotowywania posiłków, ale także komponował się ze stylem pomieszczenia.
Na samym początku warto określić, w jakiej kolorystyce chcemy mieć blat. Blaty jasne dodają wnętrzu przestrzeni, jednak są bardziej podatne na zabrudzenia. Dla osób lubiących poszaleć w kuchni zdecydowanie bardziej polecane są blaty ciemniejsze, z nieregularnym wybarwieniem.

 

Bardzo modne ostatnio blaty czarne z kolei nie będą pasowały do każdego stylu kuchni. Są idealne do kuchni minimalistycznych, skandynawskich, ale już kuchnia klasyczna może zostać przytłoczona zastosowaniem takiej kolorystyki. Jeśli chodzi o konstrukcję, najmniej wytrzymałe są blaty laminowane wykonane z płyty mdf, a najtrwalsze marmurowe i kamienne. Niestety, z tą wytrzymałością idzie w parze o wiele wyższa cena. Z kolei blaty drewniane wymagają częstej konserwacji. Dobrym kompromisem są blaty z konglomeratów – są bardzo wytrzymałe, nietrudne w utrzymaniu czystości oraz występują w wielu wersjach kolorystycznych. Wśród nich z łatwością można znaleźć blat pasujący do naszych oczekiwań.

 

Author: hotel-staromiejski.pl