Smaczne i zdrowe napoje po treningowe

Naturalne cukry
Cukier jest tym, co napędza ciało do poruszania się, dlatego podstawowa jest jego wymiana po wyczerpującym treningu. Owoce i warzywa naturalnie zawierają cukry, więc naturalny sok z niezbyt dużą ilością cukru okazuje się dobrym napojem po treningu. Soki zawierają również węglowodany, elektrolity i aminokwasy, które pomagają mięśniom odzyskać siły po intensywnym treningu. Inną opcją byłoby zainwestowanie w sokowirówkę. Pozwala to kontrolować dokładnie to, co wkładasz do swojego ciała, nie martwiąc się o dodatkowe środki chemiczne lub konserwanty, które można znaleźć w niektórych sokach butelkowanych.

Napój sportowy
Podczas gdy woda jest najlepszą formą nawodnienia organizmu, zaleca się, żeby treningom trwającym 60 minut lub więcej towarzyszył napój sportowy, aby uniknąć wyczerpania. Większość napojów sportowych zawiera zarówno elektrolity, jak i węglowodany, aby podnieść poziom energii i pomóc mięśniom szybciej i wydajniej się regenerować. Jeśli nie jesteś głodny po treningu, napój sportowy zastąpi utracone węglowodany i utrzyma poziom cukru we krwi, aby uniknąć uczucia braku energii.

Koktajl
Ku powszechnemu zdziwieniu na pytanie co pić po treningu dobrą odpowiedzią będzie: koktajl. Dobry koktajl po treningu to połączenie jogurtu i owoców. Naturalne cukry w owocach pomogą przywrócić poziom glikogenu w mięśniach i zastąpią utracone węglowodany. Większość jogurtów zawiera białko i tłuszcz, które pomogą odbudować mięśnie i zmniejszyć stan zapalny. Owoce bogate w potas, takie jak banany, są dobrym wyborem dla koktajli, ponieważ pomagają zapobiegać skurczom mięśni. Koktajle stają się coraz łatwiej dostępne w większości kawiarni, a nawet w restauracjach typu fast food, ale można je również przyrządzać w domu we własnym blenderze.

Koktajl proteinowy
Ponieważ mięśnie składają się z białka, picie koktajlu białkowego po treningu pomaga stymulować wzrost mięśni. Bolesność mięśni jest spowodowana degradacją białek po ich ciężkiej pracy, więc spożywanie białka po treningu pomoże zregenerować się mięśniom szybko a nawet wzmocnić ich strukturę. Wielu dietetyków zaleca spożywanie od 15 do 30 gramów białka po treningu, w zależności od intensywności sesji. Proszki białkowe, takie jak maca, soja i serwatka, są łatwo dostępne w większości sklepów spożywczych lub nawet w wielu siłowniach.

 

Author: hotel-staromiejski.pl