Cztery atrakcje, które zachwycą każdego turystę. Góry Stołowe i ich perełki – wakacje z dziećmi.

Ponad 100 km pieszych szlaków. Liczne wzniesienia, niebanalne widoki oraz atrakcje, które na zawsze zapadną w pamięć. Tak kilkoma słowami, można opisać Góry Stołowe.
Wyjątkowo płaskie góry, przypominające blat stołu, znajdują się na granicy polsko-czeskiej, co umożliwia turystom wybranie najbardziej odpowiedniego do umiejętności i przygotowania szlaku oraz punktu, z którego możliwe będzie podziwianie fascynujących widoków.
Czy Góry stołowe są odpowiednie tylko dla dorosłych? Jeśli wycieczka z dziećmi, to gdzie warto się wybrać?

Góry stołowe wakacje w Polsce z dziećmi. Lista najlepszych atrakcji oraz urokliwych miejsc

Polska.

  1. Dla dzieci niecodzienną atrakcją może okazać się labirynt. Ten naturalnie utworzony labirynt, wymaga kreatywności i zwinności. Gdzie nie gdzie, trzeba się przecisnąć, a w innym miejscu pokonać przeszkodę na czworaka. Błędne Skały są miejscem bezpiecznym dla dzieci, a szlaki całkiem przyjemne.
  2. Miejsce zaciszne i bardzo ciekawe. Skalne Grzyby to wyjątkowe skały, które znajdują się w lesie. Droga do nich jest przyjemna, jednak z powodu leśnych, zagęszczonych terenów, nie należy spodziewać się powalających widoków. Można tu jednak wypocząć i pobyć w samotności.

Czechy.

  1. Skalne Miasto w Adrspach to popularne miejsce, chętnie odwiedzane przez turystów. Znajdują się tu przyjemne oraz wymagające od turystów kreatywności ścieżki, utworzone wśród skalnych ścianek. Niebanalne widoki oraz rejs łódką. Idealne miejsce na wycieczkę z dzieckiem.
  2. Broumovske Steny są wyjątkowymi skałami, o zabawnym kształcie. Ich różnorodność sprawia, że pobudzą wyobraźnie nie tylko dziecka, ale również dorosłego. Szlak jest długi, jednak wart wysiłku. Spacerkiem pokonać go można w 7 godzin. Broumovske Steny są mniej popularne niż szlaki po Polskiej stronie, dlatego można w spokoju spędzić tu przyjemne chwile.

Wyjazd w góry, nie musi kojarzyć się tylko z wysiłkiem i chwilowym widokiem. Dzięki Górą Stołowym, dziecięca wyobraźnia zostanie pobudzona do pracy, a wspólnie spędzony czas, należeć będzie do przyjemnych. Z pewnością zechcecie powrócić tu ponownie.

 

Author: hotel-staromiejski.pl