Dziecko z alergią – jak mu pomóc

Alergie są chorobą cywilizacyjną, dlatego też coraz trudniej z nimi walczyć. Rodzice dzieci cierpiących na alergię często czują są bezsilni w walce z tą przypadłością.
Na szczęście jest kolka sposobów, aby ułatwić życie dzieciom – alergikom.
Po pierwsze, należy wykonać testy alergiczne u alergologa aby stwierdzić, o ile to możliwe, na co dziecko jest uczulone. W niektórych przypadkach przyjmowanie odpowiednich leków, czy właściwa dieta pozwoli na całkowite wyeliminowanie objawów alergii.

 

Należy zadbać o otoczenie dziecka – meble do pokoju dziecięcego powinny być wykonane z materiałów hipoalergicznych, nietoksycznych, możliwie jak najbardziej obojętnych dla zdrowia. Wiele firm meblowych ma w swojej ofercie meble przeznaczone właśnie dla alergików, nie tylko tych najmłodszych.
W pokoju alergika powinno znaleźć się jak najmniej dywanów, ciężkich kotar, puszystych miśków i wszystkich innych “pochłaniaczy kurzu”. Z łatwością można je zastąpić innymi, kolorowymi elementami, tak żeby pokój dziecka nie stracił radosnego charakteru.
I w końcu, warto przyjrzeć się kosmetykom malucha. Często preparaty przeznaczone dla dzieci mają dość agresywne składy chemiczne i mogą naruszać naturalną warstwę ochronną skóry, przez co zaogniać objawy alergii.

Author: hotel-staromiejski.pl