Co warto zobaczyć? Kamień Pomorski – miasto turystyczne i uzdrowiskowe – atrakcje turystyczne, zwiedzanie.

Kamień Pomorski to malowniczo położone miasto na Pobrzeżu Szczecińskim, nad samym brzegiem Zalewu Kamieńskiego. W mieście oraz w jego okolicach nie brakuje licznych atrakcji turystycznych.

Kamień Pomorski co warto zobaczyć

Jest to miasto turystyczno – uzdrowiskowe. Leczy się tutaj choroby narządów ruchu, schorzenia reumatologiczne, neurologiczne oraz układu krążenia.
Atrakcje Kamień Pomorski to jedyne w swoim rodzaju zabytki w stylu romańskim, gdy miasto to znajduje się na szlaku zabytków sztuki romańskiej.
Odwiedzając amień Pomorski co warto zobaczyć?. Będąc w tym mieście na pewno warto obejrzeć przepiękne Stare Miasto, które zostało wpisane do rejestru zabytków. Starówka z zachowanym średniowiecznym układem przestrzennym robi duże wrażenie na wszystkich osobach zwiedzających.

Kamień Pomorski zwiedzanie, atrakcje turystyczne

Kamień Pomorski zwiedzanie cieszy się dużym uznaniem wśród większości turystów, którzy odwiedzili to miasto. Będąc tam koniecznie trzeba też zobaczyć Kościół Wniebowzięcia NMP, będący barokową świątynią z XVIII wieku oraz Wieżę Piastowską i Bramę Wolińską przy ulicy Basztowowej, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Kamieni. Turyści lubiący przebywać nad wodą koniecznie powinni wybrać się nad Zalew Kamieński. Znajduje się tutaj trzecia co do wielkości wyspa w Polsce – Wyspa Chrząszczewska. Teren ten jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, a także wędkarstwa. Jest to obszar lęgowy ptactwa wodno-błotnego. Spotkać tam można kawkę, perkoza dwuczubego, płaskonosa, błotniaka zbożowego oraz kanię rudą. Kamień Pomorski atrakcje turystyczne co roku przyciągają liczne rzesze kuracjuszy oraz turystów lubujących się w najcenniejszych zabytkach kultury polskiej.

 

Author: hotel-staromiejski.pl