Niezwykła Polska. Miejsca, które warto zobaczyć w Polsce. Najciekawsze atrakcje turystyczne w Polsce.

Polska to malowniczy kraj, który zachwyci nie jednego turystę. Wiele osób w poszukiwaniu ciekawych miejsc na urlop, studiuje plan zagranicznych wycieczek z nadzieją, że znajdzie coś idealnego dla siebie. Czy jest to jednak koniecznie?
W Polsce na turystów czeka różnorodność terenu i co za tym idzie, wiele ciekawych miejsc. O jakich miejscach jednak mowa?

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Polsce. Lista top 5 miejsc.

 

  1. W województwie dolnośląskim, znajduje się wyjątkowy zamek, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata. Zlokalizowany w Wałbrzychu Zamek Książ, to dolnośląska perłą, z licznymi tajemnicami, które odkryć można podczas zwiedzania. Dla turystów udostępniono Zamkowe komnaty oraz podziemną trasę. W słoneczne dni, nie jednego turystę zachwycą Książańskie ogrody.
  2. Fascynujący Zamek w Ogrodzieńcu, a raczej jego pozostałości, zlokalizowany jest 2 km od Ogrodzieńca. Jego wygląd jest tak fascynujący, że Zamek posłużył do zdjęć popularnych filmów jak Janosik, Zemsta czy Wiedźmina.
  3. W Wielkopolsce, a dokładnie w Poznaniu, na turystów czeka wspaniałe miejsce, które zachwyci każdego. Poznańska Palmiarnia, to ogromny tern, na którym rośnie 1100 gatunków roślin, 50 gatunków roślin wodnych oraz znajdują się liczne akwaria, w których mieszka blisko 170 gatunków ryb.
    Miejsce jest piękne i fascynujące. Można z bliska przyjrzeć się rośliną i zwierzętom, oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Miejsce dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.
  4. Enerygylandia to ogromny park rozrywki, dostosowany do osób w różnym wieku. Znajdują się tu atrakcje dla najmłodszych, jak basen, małe karuzele oraz place zabaw, oraz atrakcje dla dorosłych, w tym ogromne rollercoastery. Miejsce stale tętniące życiem, które dostarczy adrenaliny i świetnej zabawy.
  5. Olsztyn jest miastem położonym w województwie warmińsko-mazurskim. Znajdują się tu ciekawe atrakcje turystyczne jak Planetarium, Ptaszarnia czy Obserwatorium Astronomiczne, Dla zwolenników spędzania czasu na świeżym powietrzu, doskonałym miejscem będzie Plaża miejska, gdzie można zażyć kąpieli lub skorzystać z atrakcji wodnych.

Oto 5 najciekawszych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić będąc w pobliżu. Zróżnicowane atrakcje sprawią, że nuda nie wkradnie się nawet podczas deszczowych dni, dlatego są świetną propozycją na udany wyjazd.

 

Author: hotel-staromiejski.pl