Jak założyć hotel lub hostel? Hotel to opłacalny biznes

Wiele osób chciałoby posiadać własny biznes, lecz nie wie od czego zacząć. W czasach rozwijającej się turystyki, dobrym pomysłem jest inwestycja w obiekty noclegowe. Jak założyć hostel, który przyciągnie licznych klientów?

Jak założyć hotel?

W obecnych czasach nie trudno zainwestować we własny interes. Zatem jak założyć hotel?. Najważniejsze jest to, aby znaleźć odpowiednio duży lokal, położony w dobrej lokalizacji. Najlepiej jeśli będzie się on znajdował w okolicach centrum dużego miasta lub atrakcyjnej miejscowości turystycznej. Zanim przedsiębiorca rozpocznie świadczenie usług hotelarskich, musi uzyskać zaszeregowanie obiektu do odpowiedniej kategorii. Obiekt musi spełniać odpowiednie warunki sanitarne, budowlane oraz przeciwpożarowe.

Jak założyć hostel?

Musi także posiadać odpowiednią liczbę pokojów oraz zaplecze do świadczenia usług z wyżywieniem czy relaksem gości. Kolejną ważną kwestią są finanse. Otóż na założenie niedużego hostelu wystarczy około pięćdziesięciu tysięcy złotych. Skoro nie posiadamy całej kwoty potrzebnej na rozpoczęcie działalności, warto pomyśleć o założeniu spółki. Środki finansowe można te pozyskać z banku, jednak przed zaciągnięciem kredytu, trzeba to dobrze przemyśleć. Oferując usługi hotelarskie, przedsiębiorca może skorzystać ze zwolnienia VAT, jeżeli jego obroty nie przekroczą 200 tys. złotych. Usługi hotelarskie są bardzo opłacalne, więc otwarcie hotelu jest dobrym pomysłem na udany biznes.

Author: hotel-staromiejski.pl