Wskaźnik BMI

Określenie prawidłowa waga jest znane każdemu, jednak mało kto ma świadomość, iż dla każdego taka prawidłowa waga będzie inna i będzie zależna od różnych parametrów, a nie tylko od cyfr, które będę widniały na wyświetlaczu wagi. Szacując czyjąś prawidłową wagę, pod uwagę bierze się różne parametry, jak choćby również wzrost, wiek, płeć. Dzięki temu dopiero można wyliczyć, czy dana osoba ma prawidłową masę ciała. Wyliczone w ten sposób BMI wskazuje, czy w konkretnym przypadku mamy do czynienia z prawidłową masą ciała, czy może są już jakiś odstępstwa, jak na przykład niedowaga, nadwaga, czy może nawet i otyłość.

 

Obecnie na wielu stronach internetowych jest już dostęp do kalkulatorów bmi, gdzie wystarczy wpisać dane i zostanie automatycznie wyliczone, zazwyczaj wraz z wynikiem jest też interpretacja, czy dany wskaźnik jest dla tej konkretnej osoby odpowiedni.

W przypadku, gdy wynik wyjdzie nieprawidłowy, warto rozpocząć działania, które będą miały na celu poprawę i uzyskanie idealnej wagi, warto w tym przypadku zacząć od wprowadzenia odpowiedniej diety, a także i dawki aktywności fizycznej.

Author: hotel-staromiejski.pl