Podróże po Nowej Zelandii: Odkryj krajobrazy znanego z filmów Władca Pierścieni

Nowa Zelandia – kraina niesamowitych krajobrazów

Podróże są jednym z najpiękniejszych doświadczeń, jakie możemy sobie zapewnić. A jeśli jesteśmy miłośnikami Władcy Pierścieni, to wakacje w Nowej Zelandii mogą być prawdziwym spełnieniem marzeń. Ten uroczy kraj, składający się z dwóch dużych wysp – Północnej i Południowej – oferuje przepiękne krajobrazy, niezwykłe miejsca i dziką przyrodę, która zachwyca każdego podróżnika. Poznaj piękno Nowej Zelandii, odkrywając miejsca, w których kręcono Władcę Pierścieni.

Zacznijmy od południowej wyspy

Południowa wyspa Nowej Zelandii to raj dla miłośników dzikiej przyrody. To tutaj znajduje się Park Narodowy Abel Tasman, który jest jednym z najsłynniejszych parków krajobrazowych w kraju. Tam można zobaczyć bajeczne plaże, drzewa z paproci i turkusowe wody zatok. Trasa Abel Tasman Coastal Track to jedna z najpiękniejszych w Nowej Zelandii.

Dalsza część południowej wyspy to pasmo górskie Southern Alps z najwyższą górą kraju – Mount Cook. Ta piękna góra była inspiracją dla Petera Jacksona, reżysera Władcy Pierścieni. Park Narodowy Aoraki/Mount Cook to zaledwie kilka wakacyjnych dni, a tam można podziwiać wspaniałe krajobrazy i zdobywać szczyty.

Na południowej wyspie na pewno warto zobaczyć też fiordy, w której zatokach toczy się wręcz nieprawdopodobny życia – szczególnie zjawiskowe są Milford i Doubtful Sound. To również miejsce, w którym kręcono sceny ucieczki Frodo i Samwise’a przez rzekę Anduin z filmu Władca Pierścieni.

Odwszczególnijmy się na północną wyspę

Północna Nowa Zelandia słynie ze swoich plaż oraz gorących źródeł. Ten obszar jest idealny dla osób, które chcą zobaczyć przyrodę, ale cenią sobie wypoczynek. Znajduje się tutaj wiele spokojnych i uroczych miejscowości, takich jak Paihia, Bay of Islands i Russell. Wspaniałe piękno północnej wyspy to też krajobrazy z Wulkanicznego Pasa Taupo, gdzie znajduje się wiele polan gejzerów, wód termalnych i gorących źródeł.

Na północnej wyspie, podobnie jak na południowej, zobaczyć można piękne plaże, wapienne klify, ale także jeden z najdziwniejszych krajobrazów świata – lejące się błoto z Volcanic Wonders. To absolutna konieczność dla każdego, kto chce poznać niezwykłe miejsca Nowej Zelandii.

Podróże z Władcą Pierścieni

Od powstania filmu Władca Pierścieni Nowa Zelandia stała się jednym z najpopularniejszych celów podróży. Aby zobaczyć, jak wyglądały schroniska elfów, Moria lub Shire, warto odwiedzić Hobbiton Movie Set. To tutaj zostały zbudowane chatki hobbitów, które wydają się niemal jak prawdziwe.

Największą atrakcją dla miłośników Władcy Pierścieni będą jednak krajobrazy, w których kręcono sceny filmowe. Dziesiątki miejsc na całym kraju pojawia się już w samym filmie – takie jak Isenald, Rohan, Mordor i Rivendell. Warto zobaczyć te magiczne i niepowtarzalne miejsca na własne oczy, ponieważ tylko w ten sposób można dostrzec ich piękno, które docenione jest zarówno przez fanów filmu jak i podróżników.

Podsumowanie

Nowa Zelandia stanowi jedno z najsławniejszych miejsc na Ziemi i nie bez powodu zostaje przez nią mieniona – krajobrazy, klimat, dzikie zwierzęta i niesamowita przyroda, arcydzieło w postaci Parku Narodowego Abel Tasman, Mount Cook i fiordy, Volcanic Wonders oraz przepiękne, wzruszające krajobrazy znanego filmu Władca Pierścieni. Jeśli ktoś wciąż jeszcze nie wie, dokąd ma udać się w podróż, to Nowa Zelandia z pewnością jest jednym z miejsc, którym warto poświęcić swój czas.

Artykuł powstał we współpracy z wiercenieudarowe.pl

Author: hotel-staromiejski.pl