Trzy ciekawe miasta po za granicami Polski, które warto wybrać na wakacje. Gdzie na wakacje blisko Polski?

Wybór miejsca odpowiedniego na wakacje, to nie lada wyzwaniem, z którym prędzej czy później przyjdzie się nam zmierzyć.W poszukiwaniu pięknej pogody oraz niebanalnych atrakcji, coraz chętniej rozważamy wyjazd za granicę. Dlaczego obcy kraj? Otóż to zupełnie nowe miejsce z własnymi, oryginalnym tradycjami, kulturą i zabytkami, które na turystach potrafią zrobić ogromne wrażenie.
Wizja wyjazdu za granicę, wiąże się z długą, często wielogodzinną podróżą, ogromnym nakładem finansowym oraz strachem, przed barierą językową. Oczywiście zachowanie to jest jak najbardziej zrozumiałe, jednak przed snuciem czarnych scenariuszy, warto zapoznać się z pięknymi lokalizacjami w pobliżu Polski, które zachwycą i nie dostarczą turystą nie wiadomo jak trudnych problemów.

Gdzie na wakacje blisko Polski? Trzy propozycje na niezapomniany wyjazd.

1. Wiedeń.

Wiedeń to z pewnością jedno z najpiękniejszych miast Austrii, które słynie z pięknych kamienic oraz licznych atrakcji turystycznych. W stolicy, zwiedzić można Barokowy Pałac Schönbrunn, Belweder, Katedrę Świętego Szczepana, Operę, Ratusz oraz Muzeum Leopoldów. Do najpopularniejszej jednak atrakcji, zalicza się zwiedzanie największej więzy w Wiedniu Donauturm. Wieża ma aż 252 m wysokości, a z jej tarasów, rozpościera się niebanalny widok na panoramę miasta. Atrakcja cieszy się dużym uznaniem wśród turystów, również rodzin z małymi dziećmi.

2. Wilno

Każdego roku, do stolicy Łotwy, przyjeżdżają turyści z całego świata, by podziwiać niebanalne budowle. Do najpiękniejszych atrakcji Wilna zalicza się Stare Miasto, Ostrą Bramę, Pałac Katedralny oraz Litewskie Muzeum Narodowe.
Różnorodność atrakcji sprawi, że żaden turysta nie będzie się tutaj nudził. Ze względu na położenie, oraz liczne atrakcje, miasto idealnie nadaje się na wakacje z dziećmi.

3. Drezno

Malownicze i pełne atrakcji Drezno, to idealne miejsce na wczasy. Zobaczyć możemy tu Semperoper Dresden, Zamek, przepiękny Pałac Moritzburg czy Muzeum Transportu w Dreźnie, które cieszy się dużym uznaniem wśród najmłodszych. Dla osób pragnących spędzić aktywnie czas, na świeżym powietrzu, miejscem idealnym jest Ogród Zoologiczny lub skorzystanie z kolejki parkowej. Duży wybór atrakcji sprawi, że kazdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i z pewnością świetnie będzie się bawić.
To już wszystkie trzy propozycje miejsc, do których warto wybrać się na wakacje. Miejsca są zlokalizowane w pobliżu granicy Polski, a ich liczne atrakcje sprawią, że wakacje na długo zapadną w pamięć.

Author: hotel-staromiejski.pl