Plecak na jednodniową wycieczkę. Lista rzeczy do spakowania. Co spakować dziecku na wycieczkę jednodniową?

W wielu szkoła w Polsce, organizowane są jednodniowe wycieczki, które mają na celu integracje dzieci oraz przybliżenie wiedzy, na temat najciekawszych miejsc w regionie. Wycieczki bez obecności rodzica, korzystnie wpływają na rozwój dziecka, które w wielu czynnościach, musi poradzić sobie samodzielnie. Poprawia to sprawność intelektualną oraz przygotowuje je do dorosłego życia.
Kiedy Twoje dziecko zaczyna odliczać godziny do wyjazdu, to właśnie na Tobie, czyli opiekunowi, ciąży najważniejszy obowiązek do spełnienia. Spakować wszystkie, niezbędne rzeczy, które na wycieczkę zabierze Twoje dziecko. Co zabrać? Co wolno, a czego nie wolno spakować do plecaka dziecka?

Co spakować dziecku na wycieczkę jednodniową?

  1. Jedzenie. Jeśli Twoje dziecko ma zapewnione wyżywienie, na czas wycieczki, możesz zapakować mu smaczne i zdrowe przekąski, na przykład owoce lub warzywa. Unikaj rzeczy ciężkostrawnych, które mogą pogorszyć samopoczucie podczas podróży. W przypadku, gdy dziecko nie ma zapewnionego posiłku, spakuj wartościowe jedzenie, na przykład kanapki. Koniecznie pamiętaj o wodzie.
  2. Odzież ochronna. Jeśli dziś świeci słońce, jutro może padać deszcz. Spakuj dziecku kurteczkę przeciwdeszczową oraz nakrycie głowy. Zbyt długie przebywanie na słońcu, może doprowadzić do udaru.
  3. Środki higieniczne i apteczka. Twoje dziecko jedzie na jeden dzień. Nie panikuj! W plecaku dziecka nie powinny znajdować się suplementy diety ani lekarstwa, które nie są mu niezbędne. To na organizatorze wycieczki spoczywa obowiązek zaopatrzenia się w apteczkę. Jeśli dziecko przyjmuje na co dzień leki, najlepiej spakuj je do woreczka z informacją o dawkowaniu i przekaż opiekunowi wycieczki. Do plecaka możesz spakować krem ochronny oraz chusteczki.
  4. Kieszonkowe Twoje dziecko z pewnością zapragnie kupić pamiątkę z wycieczki lub może będzie chciało wysłać do domu pamiątkową pocztówkę, dlatego w plecaku powinno znaleźć się kieszonkowe. unikaj jednego banknotu. W przypadku zguby, nie będzie miał on żadnych pieniędzy.

To już wszystkie rzeczy, które powinny znaleźć się w plecaku dziecka, jadącego na jednodniową wycieczkę, Unikaj ciężkich oraz zbędnych rzeczy, które wpłyną za zmęczenie dziecka podczas marszu.

 

Author: hotel-staromiejski.pl