Co zrobić jeśli sudoku się znudziło?

Sudoku to bardzo ciekawy i rozwijający sposób spędzania czasu. Warto zawsze przysiąść przy łamigłówkach i poświęcić im trochę czasu. Lecz co zrobić w sytuacji jeśli sudoku się znudzi? Nie trzeba porzucać tę formę rozrywki jeśli ją polubiliśmy!

Jak urozmaicić sobie sudoku?

Sudoku można urozmaicić na wiele różnych sposobów. Warto spróbować poznać nowe warianty plansz, albo poznać nowe drogi rozwiązywania tych łamigłówek. Internet daje duże możliwości odnalezienia tego typu rzeczy. Dzięki temu zawsze znajdziemy nowe i ciekawe wyzwania. Kolejnym takim sposobem jest spróbowanie sudoku na czas.

Na czym polega sudoku na czas?

Warto to spróbować, aby sprawdzić swoje umiejętności. Wystarczy mierzyć czas swojej gry i zapisywać wyniki. Dzięki temu zobaczymy nasze postępy. Ważne jest, by porównywać wyniki sudoku na planszach o tym samym poziomie. Oczywistym faktem jest to, że łamigłówkę na poziomie zaawansowanym będziemy rozwiązywać o wiele dłużej niż na poziomie podstawowym. Mierzyć czas możemy za pomocą swojego telefonu, zegarka bądź na niektórych stronach internetowych z sudoku.

Walcz do końca!

Najważniejszą jednak rzeczą jest samozaparcie. Często ludzie porzucają sudoku i inne łamigłówki z powodu napotkanej trudności – nie wolno się poddawać! A jeśli coś jest nie do przeskoczenia to warto zrobić kilka plansz łatwiejszych i potem po przygotowaniach wrócić do dawnej przeszkody.

 

Author: hotel-staromiejski.pl