Co zwiedzać w okolicy Krakowa? Czyli niebanalne miejsca, które trzeba odwiedzić będąc w okolicy Krakowa. Lista top 5 miejsc.

Kraków to jedno z największych miast Polski, które zachwyca turystów. Dzięki licznym atrakcją turystycznym, możemy spędzić tu wspaniałe chwile, na zwiedzaniu największych zabytków, uprawianiu sportów wodnych czy spacerach po bajecznie pięknych alejkach spacerowych czy bulwarze.
Mimo, iż atrakcji jest sporo, w pobliżu Krakowa znajdują się również ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, dlatego przygotowaliśmy listę top 5 miejsc, które warto zobaczyć będąc w pobliżu Krakowa.

Co zwiedzać w okolicy Krakowa?

Nieopodal Krakowa znajduje się wyjątkowe miasto Wieliczka. Z pewnością każdy turysta, nawet ten najmniejszy choć raz słyszał o znajdującej się tam Kopalni Soli.
Kopalnia Soli Wieliczka to nie tylko miejsce, w którym wydobywana jest sól. To również miejsce pełne wspaniałych rzeźb, które stanowią wyposażenie Kaplicy Świętej Kingi. Kopalnia kryje wiele ciekawych zagadek oraz bogatą historię związaną z wydobyciem soli. To wspaniałe miejsce, które powinno , naleźć się na każdej, turystycznej mapie.
Gotycki Kościół pod wezwaniem Jana Chrzciciela, to jedna z licznych atrakcji turystycznych, które znajdują się w Lanckorona. To malownicze miasteczko, otoczone jest drewnianymi domkami, które stanowią jego wizytówkę. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, pragnących spędzić przyjemnie czas.
Kolejnym miejscem w okolicy Krakowa są Dobczyce. To właśnie w tym pięknym mieście, na skalistym wzgórzu znajdują się ruiny Zamku Królewskiego. Miasto posiada liczne atrakcje turystyczne, w tym te, nawiązujące do przyrody i historii. Malownicza okolica sprawia, że spacer po Dobczycach jest przyjemny i pozwala zrobić wspaniałe sesje zdjęciowe.
Uzdrowiskowe Krzeszowice, to wyjątkowo malownicze miasto nieopodal Krakowa. Znajduje się tu między innymi Stary Dworzec Kolejowy, Dom Zdrojowy oraz piękny park, w którym można zaczerpnąć świeżego powietrza. Krzeszowice słyną ze swoich zdrowotnych wód, dlatego warto się przyjrzeć historii tego miasta.
Ostatnia propozycja jest nazywany polskim biegunem ciepła Tarnów. Na turystów, czeka ty między innymi piękny rynek, Kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny, Muzeum Etnograficzne oraz zobaczyć można słynny czerwony tramwaj. Tarnów jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie z dlatego tak wielu turystów odwiedza to malownicze miasto.
Jeśli krakowskie atrakcje są Ci bardzo dobrze znane, koniecznie wybierz się do pobliskich miejscowości, które z pewnością równie bardzo zachwycą jak Kraków.

 

Author: hotel-staromiejski.pl