Wycieczka w góry. Jak się do niej przygotować? Czyli przygotowanie fizyczne do wyprawy w góry

Piesze wycieczki doskonale poprawiają kondycję fizyczną oraz korzystnie wpływają na cerę. Zapobiegają starzeniu się skóry, dzięki czemu nie tylko wyglądamy młodziej, ale również czujemy się rześko.
Zwykle spacerowanie bywa nie dnę, dlatego warto rozważyć góry.

Górskie wyprawy najlepszym środkiem na dobre samopoczucie.

Spacery górskimi szlakami, wpływają na kondycję. Mięśnie zaczynają pracować na najwyższych obrotach, dzięki czemu rzeźbi się sylwetka człowieka. Właściwe dotlenienie, zapobiega starzeniu się skóry oraz poprawia odporność organizmu. Górskie wycieczki dostarczają adrenaliny oraz satysfakcji, dlatego tak chętnie turyści wybierają górskie przechadzki.

Jak przygotować się do wyprawy w góry? Przygotowanie fizyczne do wyprawy w góry

Mimo iż górskie szlaki mają różny poziom trudności, do wycieczki trzeba odpowiednio się przygotować. Niewłaściwe rozgrzanie mięśni lub zbyt duży wysiłek, spowodowany brakiem przygotowania może doprowadzić do niebezpieczniej kontuzji. Jak zatem wygląda przygotowanie fizyczne do wyprawy w góry?
Do dużego wysiłku, jakim jest spacer górskim szlakami, wymagane jest specjalne przygotowanie mięśni, na duży wysiłek. Przygotowania można kontynuować w zaciszu własnego domu, wykonując ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, na przykład przysiady lub bieg w miejscu. Można jednak zorganizować przyjemny i spokojny trening na świeżym powietrzu. Zwiększanie dystansu do przejścia oraz zmieniając teren, można przygotować się do wyprawy za pomocą spaceru. Im dłuższe dystanse, tym lepiej. Mięśnie będą pobudzane do wysiłku, jednak nie będą nagle obciążane, dzięki czemu osoba przygotowująca się do zdobywania szczytów nie odczuje bólu, wywołanego naciągnięciem mięśni lub kontuzją.
Podczas spaceru, jesteśmy wypracować sposób oddychania, dzięki czemu podczas marszu, nie będziemy się tak szybko przemęczać.

Jak długo trwa przygotowanie do wyprawy w góry?

Nie da się określić ile trwa przygotowanie. Wszystko zależy od długości wykonywanych ćwiczeń, dystansu, który planujemy pokonać oraz obciążenie, jakie będzie nam towarzyszyć podczas marszu, na przykład plecak z podstawowym wyposażeniem. Istotne jest jednak, aby przed wycieczka, czuć się na siłach by pokonać planowany dystans. Tylko to sprawi, że unikniemy kontuzji, a wyprawa zakonczy się sukcesem.

 

Author: hotel-staromiejski.pl