Atrakcja, która sprawi, że zakochasz się w górskich krajobrazach. Wyjątkowy spływ Dunajcem. Od kiedy do kiedy?

Góry od lat fascynują człowieka. Malownicze krajobrazy, górskie szlaki, prowadzące na najpiękniejsze szczyty oraz atrakcje, dzięki którym odpoczniemy, zrelaksujemy się oraz zintegrujemy się z najbliższymi.
Pieniny to wymagające góry, które prócz górskich spacerów, zachwycą niebanalnymi atrakcjami turystycznymi jak Zamek w Niedźwiedzicy czy Skansen Osada Czorsztyn w Kluszkowcach, Mimo, iż są to na prawdę ciekawe atrakcje, jest coś, co każdy turysta powinien zrobić- Spływ Dunajcem.

Jak wygląda spływ Dunajcem?

Ta wyjątkowa atrakcja nie byłaby możliwa bez specjalnych, łodzi flisackich, nazywanymi tratwami. Zbudowano je w kształcie prostokąta, który pomieści aż 12 osób. Aby tratwa mogła przemieszczać się, używa się specjalnych tyczek, zwanych spryskani.
Spływ tratwami jest całkowicie bezpieczny. Z atrakcji mogą korzystać dzieci oraz dorośli.
Trasa liczy 18 km, a czas spływu to około 2 godzin.

Dlaczego warto wybrać się na spływ Dunajcem?

Spływ tatrami gwarantuje niezapomnianą przygodę. Szum rzeki, wilgotne od wody ubrania oraz możliwość przyjrzenia się z bliska wyjątkowym krajobrazom, to tylko nieliczne zalety skorzystania z tej wyjątkowej atrakcji.
Atrakcja pobudza również dziecięcą wyobraźnie, dzięki czemu można poczuć się jak podczas wyprawy w celu poznania nieodkrytego dotychczas lądu.

Spływ Dunajcem od kiedy do kiedy ?

Spływ Dunajcem nie jest możliwy w sezonie zimowym. Od 1 listopada do końca marca, Pieniński Park Narodowy zabrania organizowania spływów, ze względu na ochronę przyrody. Z atrakcji korzystać można zatem od 1 kwietnia do 31 października.
Ze względu na duże zainteresowanie atrakcją, warto dokładnie zaplanować termin przyjazdu, w przeciwnym wypadku, w kolejce można spędzić nawet kilka godzin.
Spływ Dunajcem to wyjątkowo urokliwa oraz ciekawa atrakcja turystyczna, która spodoba się nawet najmłodszym,. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają spędzać czas aktywnie oraz podziwiać naturalnie powstające cuda natury. To obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego Pieniny.

Author: hotel-staromiejski.pl